Napisany przez szkolenia24h.pl dnia 2009-07-24 15:03:12. Aktualizowano 2025-04-29 17:39:55
By: Staufen AG
Hiobowe wieści, załamanie wyników, skrócona praca –
Dyskusja z praktykami na temat zarządzania w trudnych czasach.
Oprócz członków zarządu firmy Staufen AG, dr Jensa Zimmermanna oraz Martina Haasa, jednym z referentów był również Hans Remsing z zespołu ekspertów Automotive z Deutsche Bank AG. Jego wykład: „OEMs oraz dostawcy – branża samochodowa w czasach burzliwych zmian” opisał przebieg światowego załamania rynku w branży samochodowej oraz wyjaśniał dalszy przebieg kryzysu. Przykładem skutecznego narzędzia jest premia za złomowanie; na bazie dotychczasowych wskazań można przewidzieć wzrost o 10-15%, jednakże we wzroście tym uczestniczyć będą również zagraniczni producenci.
Pod względem struktury i technologii branża automotive znajduje się u skraju nowej ery. Nowe okoliczności, jak również silny spadek popytu we wszystkich najważniejszych rynkach zbytu branży samochodowej, nowy trend na średnie i małe, a co za tym idzie oszczędne pojazdy osobowe wymagają technologicznego zwrotu. Redukcja emisji, większy nacisk na wykorzystywanie lekkich materiałów oraz rozwój wariantów napędowych to najważniejsze priorytety na przyszłość. Z punktu widzenia ekspertów z niemieckiego banku kryzys opanowują przede wszystkim mocni dostawcy: silna struktura bilansowa, duży udział zmiennych kosztów, ciągłe poszukiwania możliwości akwizycyjnych, maksymalne dopasowanie do dostępnej wydajności oraz konsekwentne sterowanie całym przedsiębiorstwem to wyznaczniki rentownego /zyskownego dostawcy. Umacnianie pozycji gospodarczej polega na budowaniu intensywnych i przejrzystych relacji z klientami, dostawcami oraz partnerami finansowymi. Należy połączyć zarządzanie środkami wraz z cotygodniową kontrolą z konsekwentnym wdrażaniem narzędzi, zrozumiałych dla wszystkich pracowników. Należy również ściśle panować nad możliwościami finansowymi. Dzięki profesjonalnemu zastosowaniu metod Lean Management stabilizuje się sytuacja gospodarcza smaganego wpływami kryzysu przedsiębiorstwa, wyjaśnia w trakcie swojego wykładu Dr Jens Zimmermann. ‘Od Turnaround do przedsiębiorstwa BestPractice”. Zgadza się on z Panem Remsingiem w kwestii, że dla zabezpieczenia przetrwania zagrożonej egzystencji przedsiębiorstwa duże znaczenie ma możliwie szybko zrealizowany wzrost płynności oraz poprawa wyników. Pomimo że skutecznie przeprowadzone Turnaround Management może wyciągnąć przedsiębiorstwo z minusa, nie stanowi ono podstawy dla stabilnego rozwoju procesów nakierowanych na sukces. Osiągnięte udoskonalenia są, w przeciwieństwie do ciągłego procesu doskonalenia, trwałe a ich poziom wydajności może znowu spaść po czasowo ograniczonym Turnaround. Ciągły proces doskonalenia natomiast długotrwale poprawia sytuację przedsiębiorstwa bez ograniczeń, ponieważ udoskonalenie to obejmuje pracowników, metodykę i komunikację całego personelu. Doradcy Staufen AG wiedzą z praktyki jak zorganizować Turnaround i jak przekształcić go w Proces Ciągłego Doskonalenia. Ten sposób postępowania ma niezaprzeczalne zalety: poprzez płynne przejście przedsiębiorstwo może ewaluować od czasowego zabezpieczenia egzystencji do gospodarczej niezależności przy stosunkowo niskich nakładach finansowych i personalnych.
Staufen Polska Doradztwo. Akademia. Inwestycje Sp.z o.o.
50-125 Wrocław DOLNOŚLĄSKIE
św. Mikołaja 7
Telefon: 071- 356 12 70
Fax: 071- 356 12 75
d.predka@staufen.pl
http://www.staufen.pl
Szkolenia tej firmy Wizytówka firmy
Z sukcesem przez kryzys Merytoryczny dialog w Staufen.AG - Szkolenia, kursy, ciekawe artykuły na temat szkoleń. Informacje binzesowe oraz na temat podnoszenia swojej wiedzy.
© 2010 - 2025 Aplit.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.