Napisany przez Malinowski Grzegorz dnia 2020-12-28 09:39:45. Aktualizowano 2025-04-28 09:39:41
CV powinno nie tylko zawierać informacje o Twoim doświadczeniu, wykształceniu i umiejętnościach. Ważne, aby zostało opracowane w taki sposób, by skutecznie wyróżniać się pośród dziesiątek innych zgłoszeń. W jaki sposób stworzyć kreatywne CV? Skorzystaj z poniższych porad.
Twoje CV powinno przykuć uwagę rekrutera. Ale CV kreatywne to nie dokument z jaskrawą, niestandardową czcionką, kolorowym tłem albo zwariowanym zdjęciem.
CV powinno być kreatywne w treści. Jest to szczególnie pomocne w przypadku zawodów i stanowisk z tzw. branży kreatywnej, np. marketingowej czy reklamowej. Stwórz CV w sposób, który pozwoli cię zapamiętać. Co to znaczy? Najlepiej opisz swoje doświadczenie w ciekawy sposób. Możesz więc umieścić w dokumencie sekcję „Co sprawia, że jestem dumny”, w której opiszesz swoje największe osiągnięcia z poprzedniego miejsca pracy. Ciekawą propozycją jest też umieszczenie oryginalnego „Jak pracuje się z Tomaszem (tu wpisz swoje imię)” zamiast standardowego nagłówka „Referencje”.
W niektórych branżach użycie kreatywnego CV jest postrzegane jako wielka zaleta. Dotyczy to przede wszystkim specjalistów od reklamy, marketingu, grafiki czy copywriterów, czyli osób pracujących w zawodach wymagających kreatywności. Nie zawsze jednak takie opracowanie dokumentu jest wskazane. Zanim więc wybierzesz kreatywny szablon CV https://cveasy.pl/szablony-cv, zastanów się, czy na pewno pasuje on do stanowiska, na które aplikujesz.
Jeśli poszukujesz pracy jako analityk, prawnik, specjalista od administracji czy bankowości, twoje CV powinno podkreślać twoją solidność, rzetelność i profesjonalizm. Zbyt twórcze, kolorowe i oryginalne CV może zostać odebrane przez rekrutera jako błędne i niedopasowane do stanowiska.
Tworząc CV, pamiętaj, że ma ono przede wszystkim nieść wartość informacyjną dla rekrutera. Powinno wskazywać na twoje mocne strony, jasno określać poziom wykształcenia i doświadczenia zawodowego. Dlatego opracowując dokument, koniecznie zwróć uwagę na kilka ważnych kwestii.
Nie pisz rzeczy banalnych, a jedynie istotne informacje, które możesz poprzeć faktami oraz przykładami ze swojego doświadczenia. Wskaż więc certyfikaty, które zdobyłeś, zrealizowane projekty, najlepiej poparte danymi liczbowymi.
Unikaj sformułowań, które znaleźć można w większości CV. Nie pisz więc, że jesteś sumienną, dobrze zorganizowaną osobą i świetnie radzisz sobie ze stresem, bo z tych zdań niewiele wynika. Co więcej, są to frazy bardzo często używane w życiorysach przez wiele osób, z pewnością więc nie pozwolą ci się wyróżnić.
Wypisując swoje doświadczenie i umiejętności, koniecznie skup się na kompetencjach, o których pracodawca wspomina w ofercie. Dopasuj aplikację do konkretnego ogłoszenia. „Uniwersalne” CV wysyłane do wszystkich nie jest dobrym pomysłem.
Pisząc CV, stosuj tzw. słowa-klucze. To hasła, na które rekruterzy najczęściej zwracają uwagę. Są one różne, w zależności od stanowiska i branży. Przykładowo, poszukując pracy w branży IT, dodaj w treści jak najwięcej języków programowania, frameworków oraz posiadanych certyfikatów. W przypadku pracy w sprzedaży używaj takich wyrazów jak m.in. target, B2B, B2C, relacje długofalowe czy kluczowi klienci.
Jak stworzyć kreatywne CV? - Szkolenia, kursy, ciekawe artykuły na temat szkoleń. Informacje binzesowe oraz na temat podnoszenia swojej wiedzy.
© 2010 - 2025 Aplit.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.