Napisany przez Janik Krzysztof dnia 2018-07-30 09:15:10. Aktualizowano 2025-04-19 10:49:50
Sposobem na zatrudnienie natomiast w zawodach wąskich specjalizacji, w których obecnie brakuje ewidentnie ekspertów, są studia podyplomowe.
Szansa na zwiększenie mobilności na rynku pracy
W Polsce bezrobocie ma dziś znaczenie marginalne. Wydaje się, że praca tylko czeka na człowieka, który chciałby ją podjąć. Jednak są i takie branże, w których liczy się przede wszystkim wiedza i kompetencje, a te można poszerzać dzięki studiom podyplomowym. Cieszą się one bez ustanku dużą popularnością. Ukończenie wybranego kierunku studiów podyplomowych przybliża absolwenta do zdobycia upragnionego zatrudnienia i zwiększa jego mobilność na rynku pracy.
Pracodawcy wysoko cenią sobie pracowników inwestujących we własny rozwój, a studia podyplomowe, podobnie jak dodatkowe kursy i szkolenia, są tego najlepszym wyrazem.
Co studiować?
Przy wyborze kierunku studiów podyplomowych, w którym chcielibyśmy się kształcić, należy zachować rozwagę. Popularne kierunki tzw. podyplomówek wcale nie muszą oznacza, że tak zdobyty dyplom będzie dla nas przepustką do lepszej pracy. Studia podyplomowe to dalsza edukacja i wyzwanie dla osób, które chcą zyskać dodatkową wiedzę i umiejętności.
Warto wybrać się na studia podyplomowe wtedy, gdy poszukujemy zupełnie nowych możliwości zawodowych, chcemy zmienić branżę, w której pracujemy lub działamy jako przedsiębiorcy, lub gdy naszym pragnieniem jest rozwijanie swojej wiedzy w danym obszarze. Czekają na nas liczne kierunki, takie jak m.in. ciekawa i innowacyjna bioinżynieria czy turystyka i rekreacja. Zupełnie niecodzienne studia podyplomowe ma w swojej ofercie uczelnia SGGW. Wśród nich znajdziemy:
- Aranżację roślin w przestrzeni użytkowej,
- Biostatystykę i analizę danych w ochronie zdrowia publicznego,
- Budownictwo energooszczędne, audyt energetyczny i ocena energetyczna budynków,
- Choroby drobiu i ptaków ozdobnych,
-Choroby psów i kotów,
- Choroby zwierząt nieudomowionych,
- Efektywna administracja systemami linuksowymi,
- Epizootiologia i administracja weterynaryjna,
- Infrastruktura drogowa w lasach,
- Pies w społeczeństwie - hodowla i zachowanie,
- Podyplomowe studia konserwacji drewna,
- Turystyka i edukacja leśna na terenach niezurbanizowanych,
- Zoopsychologia - problemy behawioru psów itp.
Studia krokiem w przyszłość
Studia podyplomowe nie tylko pozwolą na znalezienie lepszej pracy czy przebranżowienie się, ale są wyrazem inwestycji we własny rozwój. Kończąc dodatkowe studia, można liczyć na zdobycie kompetencji cenionych na rynku pracy i poszerzenie w tym względzie swoich horyzontów.
Czy warto zapisywać się na studia podyplomowe? - Szkolenia, kursy, ciekawe artykuły na temat szkoleń. Informacje binzesowe oraz na temat podnoszenia swojej wiedzy.
© 2010 - 2025 Aplit.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.