Napisany przez Michalska Małgorzata dnia 2016-02-18 13:56:16. Aktualizowano 2025-04-24 11:59:38
Innowacyjne połączenie nauk IT z finansami i biznesem to niewątpliwie duży plus w oczach przyszłych pracodawców i krótsza droga do zdobycia intratnych stanowisk menedżerskich. Studia mają na celu nie tylko dostarczenie młodym adeptom kierunku wiedzy ekonomicznej, ale także umiejętności zastosowania narzędzi informatycznych w praktyce po to, by wspomóc procesy biznesowe. Studenci, którzy wybiorą informatykę w biznesie, będą mieli okazję zaznajomić się z metodami oraz technikami zarówno analizy, jak i projektowania systemów informacyjnych, technologiami baz danych i aplikacjami biznesowymi. Nieobce staną im się także podstawy e-biznesu, strategia zarządzania projektami informatycznymi, a także rynkiem sprzętu i oprogramowania. Studiując kierunek informatyka w biznesie w jednej z placówek Wyższych Szkół Bankowych spotykasz się na co dzień z wykładowcami – praktykami w swojej branży, którzy chętnie przekażą ci swoje doświadczenie. WSB współpracuje bowiem z wieloma znanymi firmami, a jej partnerami biznesowymi są, między innymi, Atos i Exea.
Co umiesz po studiach
Po trwających 3 lata studiach I stopnia (prowadzonych zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym, z myślą o osobach już aktywnych zawodowo) na kierunku informatyka w biznesie, absolwenci mogą zakończyć edukację lub kontynuować naukę na studiach magisterskich, wybierając takie kierunki jak zarządzanie, logistyka lub kierunek menedżersko prawny. Już uzyskanie tytułu licencjata gwarantuje, że absolwent potrafi analizować i dokonywać syntezy zagadnień biznesowych i znajduje rozwiązania problemów zastosowania technologii informacyjno – komunikacyjnych (ICT) oraz wie, jak przetwarzać i aktualizować raz zdobytą wiedzę. Do kompetencji absolwenta kierunku informatyka w biznesie można zaliczyć również umiejętność wykorzystania narzędzi, których działanie uzależnione jest od nowoczesnych technologii informatycznych, a także programowanie i wdrażanie aplikacji biznesowych. W zależności od wybranej specjalizacji (analityk i projektant konfiguracji zintegrowanych systemów informatycznych, projektant systemów bazodanowych w sieciach rozległych, specjalista ds. projektowania i wdrażania aplikacji mobilnych, technolog Cloud Computing) zdobywa się i pogłębia wiedzę nie tylko z informatyki, ale także z zarządzania i rachunkowości, ekonomii i finansów. Interdyscyplinarność zdobytego wykształcenia sprawia, że absolwenci opisywanego kierunku są cennym nabytkiem w dużych firmach na całym świecie.
Warto wybrać WSB
Kończąc informatykę w biznesie na WSB, absolwenci są wszechstronnie przygotowani do rozpoczęcia pracy w nowoczesnym środowisku zarządzania elektronicznego oraz przedsiębiorstwach – sieciowych i wirtualnych, a także w firmach, których sprawne działanie oparte jest o tworzenie, obsługę i analizę aplikacji internetowych w biznesie. Osoby, które uzyskały tytuł licencjata w trzyletnim trybie studiowania, mogą z sukcesem ubiegać się o pracę kierownika prac analityczno-projektowych, rozwijania systemów ERP, CRM i DSS czy specjalisty do spraw zaawansowanych technologii informatycznych.
Zobacz więcej: http://www.wsb.pl/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci?field_kierunek_stud_target_id=&title=Informatyka+w+biznesie
Informatyka w biznesie – nowe perspektywy dla specjalistów - Szkolenia, kursy, ciekawe artykuły na temat szkoleń. Informacje binzesowe oraz na temat podnoszenia swojej wiedzy.
© 2010 - 2025 Aplit.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.