Napisany przez Malinowski Grzegorz dnia 2021-12-06 11:40:38. Aktualizowano 2025-04-29 11:15:01
Absolwenci kierunku Zdrowie publiczne są zaznajomieni z problematyką medyczną, socjologiczną, ekonomiczną oraz społeczną. Dzięki specjalistom z tej dziedziny światło dzienne ujrzą nowo powstałe programy profilaktyczne i szeroko zakrojone akcje badań przesiewowych.
Studenci tego kierunku nie tylko uczą się teorii, ale również zastosowania uzyskanej wiedzy w praktyce. Zdobywają kompetencje niezbędne do gromadzenia danych o aktualnej sytuacji zdrowotnej społeczeństwa, potrafią realizować programy profilaktyczne, są w stanie wdrażać istotne kwestie edukacji zdrowotnej oraz zarządzać ochroną zdrowia na szczeblu lokalnym. Podstawą studiów jest rozpoznanie uwarunkowań zdrowotnych człowieka oraz społeczeństwa, a także istniejących korelacji pomiędzy nimi. Studenci poznają anatomię człowieka, a także zgłębiają elementy medycyny w aspekcie diagnostyki, leczenia oraz epidemiologii. Uzyskują również ogólną wiedzę dotyczącą funkcjonowania społeczeństw. Dzięki temu są w stanie zrozumieć zależność pomiędzy stanem zdrowia zbiorowości, a zachodzącymi w miejscu jej zamieszkania zjawiskami demograficznymi, ekonomicznymi i epidemiologicznymi. Studia na tym kierunku przede wszystkim uczą skutecznego rozwiązywania tak widocznych w ostatnim czasie problemów zdrowotnych ludzkości.
Absolwent studiów na kierunku Zdrowie publiczne może znaleźć zatrudnienie w administracji publicznej, branży farmakologicznej, służbie zdrowia oraz promocji zdrowia. To odpowiedni kandydat na stanowiska kierownicze w zakładach opieki zdrowotnej, instytucjach państwowych, samorządowych i niepublicznych, które świadczą usługi z zakresu promocji i ochrony zdrowia. Osoba, która ukończyła kierunek Zdrowie publiczne, może także odnaleźć się w pracy w inspekcji sanitarnej, w szkołach specjalnych oraz w firmach z branży farmaceutycznej. Co ciekawe, absolwent tego kierunku może także prowadzić własny zakłady zdrowotny pod warunkiem, że uzyska na ten cel stosowne zezwolenia.
Studia w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania na kierunku Zdrowie publiczne otwierają przed jej absolwentami ogromne możliwości rozwoju kariery zawodowej. Uzyskana wiedza oraz umiejętności pozwalają ulepszać poziom usług medycznych oraz usprawniać działanie systemu ochrony zdrowia. Kierunek Zdrowie publiczne na wspomnianej uczelni to studia o charakterze interdyscyplinarnym, które łączą szeroki zakres wiedzy z dziedzin medycznych z umiejętnościami zarządzania. To umożliwia absolwentowi zdobycie zatrudnienia w charakterze specjalisty pełniącego funkcję edukacyjną, kierowniczą, opiekuńczą oraz profilaktyczną. Zdrowie publiczne to zestawienie ze sobą takich dziedzin, jak ekonomia, ochrona zdrowia, prawo, medycyna i elementy zarządzania.
Charakterystyka studiów na kierunku Zdrowie publiczne - Szkolenia, kursy, ciekawe artykuły na temat szkoleń. Informacje binzesowe oraz na temat podnoszenia swojej wiedzy.
© 2010 - 2025 Aplit.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.