Napisany przez Malinowski Grzegorz dnia 2020-04-27 18:00:33. Aktualizowano 2025-04-27 20:24:03
Wybór właściwego kursu
Egzamin UDT
Uzyskanie uprawnień na wózki widłowe wiąże się z odbyciem kursu oraz zdaniem egzaminu państwowego. Tak kurs, jak i egzamin, mają formę teoretyczno-praktyczną.
Odbycie kursu dla operatora wózka widłowego stanowi zwykle pierwszy, choć nieobowiązkowy krok do zdobycia uprawnień do prowadzenia wózków widłowych. Kandydaci nie muszą uczestniczyć w kursie, jeśli ich wiedza i umiejętności są wystarczające do uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu państwowego. W większości przypadków osoby, które chcą zdobyć stosowne uprawnienia, biorą udział w specjalistycznym kursie, organizowanym przez firmę szkoleniową, np. https://www.kursy-wielun.pl/. Taki kurs trwa kilka dni i składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to część teoretyczna, w trakcie której kursanci zapoznają się ze wszystkimi wiadomościami, niezbędnymi do bezpiecznej i prawidłowej pracy. Druga część ma charakter praktyczny - w jej trakcie kandydaci samodzielnie prowadzą wózek widłowy.
Wybór kursu może mieć kluczowe znaczenie dla odpowiedniego przygotowania do egzaminu państwowego, dlatego kursanci baczną uwagę zwracają na doświadczenie i profesjonalizm firm szkoleniowych. Najlepsze z nich mają wieloletnie doświadczenie w organizowaniu i prowadzeniu kursów na wózki widłowe, a dodatkowo oferują kursy w atrakcyjnych cenach. Przyswajaniu wiedzy i kształtowaniu nowych umiejętności sprzyjają komfortowe warunki nauki, które zapewni jedynie firma organizująca kursy https://www.kursy-wielun.pl/kurs-na-wozki-widlowe.htm.
Organem wydającym uprawnienia do prowadzenia wózków Widłowych jest Urząd Dozoru Technicznego, dlatego komisja egzaminacyjna składa się z przedstawicieli UDT. Podobnie jak kurs, również egzamin składa się z dwóch części - teoretycznej i praktycznej, przy czym aby uzyskać pozytywny wynik egzaminu, trzeba zaliczyć obie części.
Uprawnienia do prowadzenia wózków widłowych mają charakter czasowy. Co do zasady wydawane są na 10 lat, przy czym w niektórych przypadkach okres ten jest krótszy i wynosi 5 lat. Przedłużenie uprawnień może odbyć się bez konieczności ponownego zdawania egzaminu, a jedynie na podstawie oświadczenia, w którym posiadacz uprawnienia wykaże wymagany prawnie staż pracy.
2 kroki do uzyskania uprawnień na wózki widłowe - Szkolenia, kursy, ciekawe artykuły na temat szkoleń. Informacje binzesowe oraz na temat podnoszenia swojej wiedzy.
© 2010 - 2025 Aplit.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.